6’lı Masa’da liste krizi patlak verebilir! Akşener kapıları kapattı, Kılıçdaroğlu ise tek partiye sıcak bakıyor

Türkiye 14 Mayıs’ta kritik bir seçime gidiyor. Bir tarafta Cumhur İttifakı öteki tarafta ise Millet İttifakı var. Seçim tarihinin ilan edilmesinden sonra partiler çalışmalarına sürat verirken, bir taraftan da seçim bölgeleri için liste oluşturmaya başladı. Liste konusunda 6’lı Masa’daki başkanları sıkıntı bir süreç bekliyor.

AKŞENER ÖBÜR PARTİLERE KAPIYI KAPATTI

Başkent kulislerinde konuşulanlara nazaran; CHP ve İYİ Parti birtakım seçim bölgelerinde ortak liste çıkarmaya hazırlanıyor. İYİ Parti öbür partilere listelerinde yer vermeyecek. CHP listelerinde de yer açılması epey güç görünüyor. CHP’liler “Meclis için kimseyi taşımak zorunda değiliz” görüşünü şimdiden dillendirmeye başladılar.

İTTİFAK İÇİNDE İTTİFAK FORMÜLÜ KONUŞULUYOR

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu bu yüzden ittifak içinde ittifak formülünü devreye almaya çalışıyor. Fakat Ali Babacan önderliğindeki DEVA Partisi, Saadet Partisi ile ittifaka sıcak bakarken, Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi’yle işbirliğine sıcak bakmıyor. DEVA’nın Gelecek Partisi’nin oy oranının çok düşük olması sebebiyle SP ile ittifak yapmaları halinde Gelecek Partisi’nin katkısının olmayacağını düşünüyor.

CHP, BİR TEK UYGUN PARTİ’YE SICAK BAKIYOR

Hal böyleyken CHP’nin listeler konusunda sırf DÜZGÜN Parti’ye sıcak bakması bilhassa Gelecek ve Saadet Partisi için önemli bir krize sebep olabileceği tez ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir