AK Parti adayının seçim gezisine rektör desteği

Kadir Cesur

KARS – Seçime sayılı günler kala milletvekili adayları da ziyaretlerini sıklaştırdı. Kars Sarıkamış’a bağlı köyleri gezen AK Parti Kars 1. Sıra Milletvekili Adayı Adem Çalkın, ziyaretlerine ait fotoğrafları Twitter sayfasından paylaştı. Fotoğraflarda Çalkın’a, Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu’nun eşlik ettiği anlaşıldı.

Çalkın’ın paylaşımındaki fotoğraflarda Rektör Kapu’nun başını önüne eğerek yüzünü saklamaya çalıştığı göze çarpıyor.

Daha önce AK Parti Kars Vilayet Başkanlığı’ndan istifa ederek, 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Çalkın’ın lokal bir gazeteci ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin ses kayıtları gündeme gelmişti. Görüşmede Kars halkına küfürler savuran Çalkın bir açıklama yapmış ve ses kaydının 2 yıl öncesine ilişkin olduğunu söylemişti.

CHP’DEN TEPKİ

Çalkın’ın, Rektör Kapu ile birlikte çekilen fotoğraflarına CHP Kars 1. Sıra Milletvekili Adayı İnan Akgün Alp reaksiyon gösterdi. Reaksiyonunu Kafkas Üniversitesi öğrencilerine davet yaparak lisana getiren Alp şöyle devam etti: “Sevgili Kafkas Üniversitesi öğrencileri, size kısacık bir mesajım var. Bugün bu türlü bir tablo ile karşılaştık. Hocanız bugün bir siyasi partinin seçim çalışmasında, bir köyümüzde, başını mahçup bir formda önüne eğmiş. Lakin siz onurlu bir formda 14 Mayıs günü bu tertibi değiştireceksiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir