Akşener’in danışmanına tuhaf bir soruşturma…

İYİ Parti Genel Lider Danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli, “Az önce Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu’ndan aradılar, hakkımda soruşturma açılmış. Kendilerine ilettim, söylediklerimin gerisindeyim diye” soruşturma haberini tweeter hesabından duyurdu.

Özvarinli’nin soruşturma ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Az önce Sağlık Bakanlığı Teftiş Kuruludan aradılar, hakkımda soruşturma açılmış. Kendilerine ilettim, söylediklerimin ardındayım diye. Milletim için tabutluklardan, idam sehpalarını her bedeli öderim! Memleketin evlatları Meral Akşener’in yolundan yürümeye devam edecektir.”

Ne olmuştu

İYİ Parti’nin İskenderun’da kurduğu sahra hastanesinde vazife yapan Dr. Hasan Sami Özvarinli, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada; “Bölgede büyük bir salgın var ve bunun tek sebebi bu insanlara içme suyu sağlayamamak ve banyo imkanları sunmamak, diğer hiçbir izahatı yok. Şayet bu çabayı vermezsek sarsıntıda göçüğün altından kurtardığımız insanları bu diareden, ishal ve bulantıdan kaybederiz” iddiasını dile getirmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Özvarinli’nin argümanlarının temelsiz olduğunu belirterek “Depremden etkilenen bölgelerde sıhhat hizmetleri ve halk sıhhati önlemleri en üst düzeyde yürütülmektedir. Bölgede salgın hastalığa işaret eden bir durum mutlaka yoktur” açıklamasını yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir