Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu giderse yerine gelecek isim belli

Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu, 2 dönemdir performansıyla parmak ısırtıyor. Bu sezon 33 lig maçına çıkan oyuncu 9 gol ve 11 asist katkı sağladı.

Sarı-kırmızılı kulüpte idare, gelen şampiyonluk sonrası transfer çalışmalarını hızlandırdı. Gelecek isimler doğrultusunda, istenen fiyatlar da geldiği taktirde kadroda yıldızlaşan isimlerin ayrılığına müsaade verilebilir.

KEREM TRANSFERİN GÖZDESİ

Takımların radarında olan isimlerden birisi de Muhammed Kerem Aktürkoğlu olacak. Dönem içinde üçüncü kaptan olarak da misyon almaya başlayan yıldız kanat oyuncusunun mukavelesi de revize edildi.

8 milyon Türk Lirası net fiyat alan oyuncuya, 20 milyon Türk Lirası’na kadar artırım yapıldı. Yerli yıldızın 15 milyon Euro olan çıkış unsuru de kaldırıldı.

Sabah’ın haberine nazaran; Galatasaray idaresi, oyuncu için teklif olarak gelen 10 milyon Euro ve üzerindeki sayıları kıymetlendirecek.

GİDERSE YERİNE CENGİZ ÜNDER

Olası ayrılık durumunda sarı-kırmızılı idarenin Marsilya’da forma giyen ulusal yıldız Cengiz Ünder’e yöneleceği belirtildi.

Kerem’den yalnızca 1 yaş büyük olan Cengiz’in 8+3 yabancı kuralı da gözetilerek listenin birinci sırasına alındığı tabir ediliyor.

Cengiz Ünder bu dönem ekibi Marsilya ile çıktığı 36 Ligue 1 maçında, 5 gol ve 4 asistlik katkı sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir