Süleyman Soylu: Şahan Gökbakar namuslu bir adamsa kaçak yaptığı yeri ortadan kaldırsın

14 Mayıs seçimlerini ‘siyasi darbe girişimi’ diye niteleyen Bakan Soylu’ya tepki gösteren oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar “Gerçekten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Oysaki batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun” dedi.

TV100’de programa katılan Süleyman Soylu, bu açıklamanın hatırlatılması üzerine, “Şahan Gökbakar namuslu bir adamsa kaçak yaptığı yeri ortadan kaldırsın” dedi.

Ne olmuştu?

Fatih’teki İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nı ziyaret eden İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, vakıftaki konuşmasında, “14 Mayıs 2023, Batı’nın siyasi darbe teşebbüsüdür. Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların 14 Mayıs’ta her birini bir ortaya getirerek oluşturulabilecek darbe teşebbüsüdür. Bunu ben söylemedim. Bunu bugün Amerika’nın başındaki zat yıllar evvel söyledi. Yıllar evvel denedikleri bütün yollar berhava olunca lakin bu türlü bir metotla Türkiye’yi ele geçirebileceklerini söz ettiler” dedi.

Ziyaretin akabinde toplumsal medya hesabından da paylaşımda bulunan Soylu, “15 Temmuz, fiili darbe teşebbüsüydü. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir ortaya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe teşebbüsüdür… Fatih’te İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nda dostlarla hasbihâl eyledik” tabirlerini kullandı.

Komedyen Şahan Gökbakar da Soylu’ya toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap vererek, “Seçim diye biliyorduk lakin darbe miymiş 14 Mayıs… Ooovvv… Bunu buradan açıkladığınız çok âlâ oldu. Hakikaten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Oysaki batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir