Tarım Fuarı’na Konya Şeker damgası

KONYA (İGFA) – Bu yıl 20’inci kere kapılarını açan Konya Tarım fuarı, tarım bölümünde faaliyet gösteren kesim temsilcilerini bir ortaya getirdi.

Konya Şeker bünyesinde yer alan markaların eserleri büyük ilgi görürken PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Lideri Ramazan Erkoyuncu da konukları ile yakından ilgilendi

Katılımcıların ağır ilgi gösterdiği Konya Şeker stantlarında bölgeye ve bölge iklimine uygun nitelikli tohumlar üreterek, ziraî üretimde verimliliği artırmak ve çiftçi refahını yükseltmek emeliyle kurulan ve Beta Ziraat A.Ş. bünyesinde hazırlanan tohumların yanı sıra son teknolojik eserlerle donatılmış Panplast Damla Sulama Sistemleri, Türkiye’de birinci kere pancar şekerinin pastörize edilerek üretildiği Birinci Arı Yemi ile meyve, zerzevat, tarla, sanayi bitkileri, süs bitkileri ve orman ağaçlarında kullanılan Bitkisel Menşeli Sıvı Organik Gübre olan BİOVİN eserleri yer aldı. Firma temsilcileri ile bir ortaya gelme fırsatı bulan iştirakçiler ise tüm eserler hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

TORKU ESERLERİ SERGİLENDİ

Anadolu’nun bereketli topraklarında aşkla harmanlanan ve fabrikalarımızda itinayla işlenen TORKU eserleri de stantlarda yerini aldı. Fuarda TORKU’nun et ve et eserleri, süt ve sütlü içecek eserleri, yoğurt ve ayran eserleri, peynir, tereyağı, kremalar, atıştırmalık eserler, dondurulmuş eserler, bitkisel yağ eserleri, içecekler, sirke ve sosların yanı sıra çağdaş seracılık faaliyetleri ile üretilen domatesler sergilendi.

BAŞKAN ERKOYUNCU İŞTİRAKÇİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Lideri Ramazan Erkoyuncu da Konya Şeker standında iştirakçilerin merak ettikleri soruları yanıtladı. Lider Erkoyuncu, tarımın ülke ve bölge iktisadı üzerindeki ehemmiyetine vurgu yaparak tarımın yalnızca besin üretiminden ibaret olmadığını, tıpkı vakitte istihdamın artırılması, kırsal kalkınmanın desteklenmesi üzere birçok alanda kıymetli tesirlere sahip olduğunu belirtti. Tarım bölümünün sürdürülebilir bir biçimde yönetilmesinin, ülke iktisadının istikrarlı büyümesine katkı sağladığını vurgulayan Lider Erkoyuncu, tarımın çağdaş teknolojilerle buluşmasının yüksek rekolte ve verimliliğin artırılmasına çok kıymetli katkıları olduğunu aktardı. Lider Erkoyuncu, 20. Tarım Fuarı’nın ortaya koyduğu vizyonla ülke ve bölge iktisadının gelişmesine dayanak vereceğini, bu tarafıyla çiftçilerin yeni tarım teknolojilerini tanıma ve uygulama fırsatı bulduğunu, birebir vakitte kesimdeki yenilikleri takip etme ve pazarlama imkanı sunduğunu lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir