TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı

TEKNOFEST Teknoloji Müsabakaları kapsamında birincisi 2018 yılında gerçekleştirilen Roket Yarışına gençlerin ilgisi her geçen yıl artarak devam ediyor. Farklı alanlardaki fen ve mühendislik bilgi birikimlerini kullanan gençler, disiplinler ortası düşünerek ve karmaşık süreçleri, süreçleri planlayarak roket tasarımı, üretim ve entegrasyonunu başarıyor.

ROKET MÜSABAKASI’NDA 1 MİLYON 140 BİN TL ÖDÜL

TEKNOFEST 2023 kapsamında en çok dikkat çeken yarışlar ortasında olan Roket Yarışı bu yıl Lise (4 bin feet), Orta İrtifa (8 bin feet), Yüksek İrtifa (18 bin feet) ve Güçlü Vazife (7 bin 5 yüz feet) olmak üzere dört farklı kategoride düzenleniyor.

Yarışmaya lise, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenciler ile mezunlar başvurabiliyor.

TEKNOFEST 2023 kapsamında mükafatların katlandığı bu yıl Roket Yarışı’nda toplam ödül 1 milyon 140 bin TL olurken, müsabakanın son müracaat tarihi 20 Kasım 2022 olarak belirlendi.

TEKNOFEST Teknoloji Müsabakaları kapsamında, 24-30 Nisan 2023’te Aksaray Tuz Gölü’nde yapılacak final etabında dereceye giren ekipler mükafatlarını İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’te alacak.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST, 2023’te 41 ana yarış ve 102 alt kategoride gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST’te yarışlara katılmak için müracaatlar “www.teknofest.org” adresi üzerinden yapılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir